ההבדל בין דמיון מודרך , הרפיה ומדיטציה

הידעתם ...שדמיון מודרך , מדיטציה והרפיה אלה מושגים בעלי משמעות שונה לגמרי ? 

בזמן האחרון אני רואה שהרבה אנשים חושבים שאלה מילים נרדפות , אך לא כך הדבר . בשאיפותינו למצוא שלווה ובהירות מחשבתית , בקצב הסואן של חיי היומיום , עולות הפרקטיקות של הרפיה ,  דמיון מודרך ומדיטציה . כל אחת משיטות האלה ייחודית בגישתה בתוצאותיה. הבנת ההבדלים העדינים ביניהן ,  חשובה מאוד כדי לבחור את השיטה המתאימה ביותר לצרכים ולעדפות האישיות . מאמר זה יוצא למסע לחקור הבדלים אלו , תוך שהוא שופך אור על אופן הפעולה של כל שיטה.

מדיטציה : זה כלי רוחני,  מאוד עתיק והמטרה שלו לחבר אנשים להווה , לכאן ועכשיו . כשאתם עושים מדיטציה , המטרה היא לא לחשוב על העבר או על העתיד, לא לתת למחשבות לקחת אתכם למקום אחר אלא להיות ממוקדים בכאן ועכשיו . לפי מחקרים שונים , אפשר לראות שמדיטציה מסייעת בהפחתת מתח ,  לחץ ,  חרדה ועוד .דמיון מודרך:זה הוא כלי טיפולי שגם נעשה בעיניים עצומות וברגיעה אך הוא מוביל אותנו לעתיד . 

דמיון מודרך: מדבר על המטרה ומטרה תמיד קשורה לעתיד. דמיון מודרך,  לרוב נעשה על ידי מדריך שמטרתו לסייע למודרך לחוות את החוויה במלואה מבלי לסטות לחוויות אחרות ולעיתים לא רצויות . המטופל ידמיין את עצמו , כבריא , חזק וחופשי מבעיות הבריאותיות או הפסיכולוגיות שמהן הוא סובל . המוח שלנו מגיב לאירוע שמתרחש במציאות ולאירוע שמתרחש בדמיון באופן זהה והגוף מגיב בהתאם . לכן , באמצעות טיפול בדמיון מודרך ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות וסיטואציות בהקשרים שונים : לחץ , מתח ,  חרדות , פחדים , ביטחון עצמי,  זוגיות,  הורות ועוד. 

הרפיה: יכולה להיות חלק של מדיטציה או דמיון מודרך , או כלי בפני עצמו  . הרפייה זו היא טכניקה שמסייעת לאדם להגיע למצב של רגיעה , הפחתת רמת חרדה או לחץ . כשאנחנו נכנסים להרפיה יש האטה בקצב הלב  והנשימה . בנוסף ההרפיה בעצם עוזרת ליישום יותר אפקטיבי של דמיון מודרך או מדיטציה .


סיכום : חשוב לומר,  שהבנת ההבדלים בין הרפיה,  דמיון מודרך ומדיטציה  , מפתח לבחירת טכניקה המתאימה לצרכים האישיים והטיפוליים . לכל שיטה יש את היתרונות והיישומים הייחודיים שלה .  מה שהופך כל אחת מהם,  לכלי יקר ערך בחיפוש אחר שלווה ורווחה נפשית.

מאת : מרינה ליאושנקו , "המסע להצלחה " .